Jdi na obsah Jdi na menu
 


LKŽ

19. 11. 2021

Levicový klub žen Vrbno pod Pradědem  60_editor158x158.jpg

lkz.jpg

LKŽ Vrbno pod Pradědem: 15 let

Levicový klub žen ve Vrbně pod Pradědem oslavil 16. října 15 let své činnosti. Kromě členek LKŽ se těchto oslav zúčastnili členové MO KSČM a vzácní hosté, kteří s klubem dlouhodobě spolupracují.

Hosté se do kulturního střediska sjeli opravdu zdaleka. Potěšila nás účast předsedkyně Republikové rady LKŽ Květy Šlahúnkové i krajské koordinátorky Jiřiny Mlčákové. Jelikož se členky našeho klubu věnují dobrovolnické činnosti v místním Domově pro seniory, přišla nás pozdravit i paní ředitelka Kristína Strouhalová z této organizace.

Z dalších hostů to pak byl předseda OV KSČM Bruntál Dalibor Kaňák, zástupce Klubu českého pohraničí Josef Halabala a také zástupce vedení města Vrbna pod Pradědem.

Součástí tohoto setkání bylo zhodnocení naší patnáctileté činnosti. S poděkováním za činnost a působení v našem městě pak vystoupili někteří hosté. Připili jsme si skleničkou šampaňského a přáli si mnoho sil do dalších let.

Nezapomněli jsme ani na naše členky, které v letošním roce oslaví své jubileum. K přání všeho nejlepšího obdržely i drobný dárek.

I když je čas neúprosný a roky přibývají, věříme, že se všichni budeme scházet i nadále a společně oslavíme další kulaté výročí.

Jana SOUDKOVÁ


JUBILANTKA LUDMILA STRNADOVÁ

Ludmila Strnadová z Vrbna pod Pradědem slaví v těchto dnech významné životní jubileum. Celý život je veřejně aktivní. Pracovala ve výboru lidové kontroly, působila v radě okresního národního výboru, odkud byla jako členka komunistické strany po převratu »odejita«. Dohromady 37 let byla členkou Českého svazu žen, stála dokonce v čele jeho městského výboru ve Vrbně. Když se místní organizace ČSŽ rozpadla, založila v roce 2006 s Annou Markovou a dalšími děvčaty Levicový klub žen. Počet členek ve vrbenském klubu, z nichž mnohé se také dříve sdružovaly ve svazu žen, dosahoval až čtyřicítky. Klub je stále aktivní, pořádal dokonce každoměsíční zábavy, ples, MDŽ je samozřejmostí, členky jely společně na koncert Alexandrovců, který je nadchl.

Soustružnice

Ludmila se v mládí vyučila v Sokolově soustružnicí. Prostředí Ústředních dílen se jí stalo osudné, kdy ji jako začínající dostal »na starost« výborný mladý soustružník Jiří Strnad. A jak to tak bývá, přeskočila mezi nimi jiskra - a vzali se. Oba manželé pracovali pak v zámečnické dílně v dřevokombinátu ve Vrbně, kam se přestěhovali do domku rodičů. Ludmila se postupem času přeškolila na ostřičku nástrojů. Narodily se jim dvě děti, radost dělají čtyři vnoučata a tři pravnoučata. Je typické pro kapitalistickou současnost, že dřevokombinát, kde Strnadovi léta pracovali, již dávno neexistuje...

K početnému zástupu gratulantů se připojují i Haló noviny a přejí Ludmile pevné zdraví, mnoho optimismu do této doby a plnou hrst nápadů pro další rozvíjení vrbenského spolkového života.

(mh)