Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opavské Slezsko

7. 12. 2021

48 týden jinak  60_editor158x158.jpg

                                               Osmačtyřicátý týden 21

Máme necelý měsíc do konce roku, který pro nás nebyl nejlepší. Probírali jsme se covidem a hledali ty nejlepší cesty, jak z toho ven. To už nehovořím o zápornosti kapitalismu, s kterým se dnes vyrovnávají dva premiéři. Síla osudu covidu, je nepředstavitelná. Ze všech stran slyšíme odpovědi, k vakcínám, a to na poli lékařském, kdy nás občany varují proti vakcínám a na straně druhé, je velké doporučení vpichu. Zřejmě ani jedno není dobré. Babišova vláda, která pomalu bude předávat svou moc, nastupující vládě, která sice ještě není, ale má už premiéra, který to vše může zakrýt svými zádami a pokračovat ve svém programu koalice. Bude to těžké, protože jsem přesvědčen, že vláda Andreje Babiše, to nedělala špatně, ale zřejmě jim docházejí síly v oblasti tolik důležité, jako je zdraví národa. Babišova  vláda, chce od 1. března povinně očkovat 60+, nebo i 50+. Ničím podloženým to není a dodnes nevíme, jestli je to krok správným směrem, pro zbrzdění tolik nakažených lidí. Premiér Fiala, ne se svou vládou, protože tu má pouze v návrzích, vzkazuje do světa našich krajů, že podmínka povinného očkování od března, bude jeho vládou zrušena. Hodně jsme o tom hovořili i na semináři, který jsem před týdnem vedl a došli jsme k závěru, že to může být plusový krok Fialový vlády. Z čeho budou ale vycházet další plusové kroky, pokud nějaké budou, jsme nezjistili.

Co se nám událo v dalších fázích onoho předešlého týdne? Odešel, podle nás celkem významný člověk, člověk, který dokázal dát do malého prostoru celý svět. Ano, zemřel Miroslav Zikmund, v krásném věku 102let. Jsem přesvědčen, že to byl mistrovský člověk, který se nebál ukázat světu naši krásnou Československou a později od roku 1960 socialistickou republiku. Byl jsem však moc překvapen, co nám dnes po jeho smrti ukázali, jak se vyjadřoval Miroslav Zikmund ke své vlasti. Věřte, že mi nebylo dobře. Nechce se mi věřit, že takto pomlouval svou vlast, která mu umožnila cestovat po celém světě. Novináři dnes vytahuji nějakou zprávu č.4, která údajně byla zdrcující ve vztahu k Sovětskému svazu. Je až zarážející, jak většina lidí, kteří odcházejí, řekl bych na věčnost, dokáže kritizovat minulý režim, nadávat na Socialismus. To si opravdu všichni myslí, že ten Socialismus byl tak špatný? Já si nemůžu pomoc, ale, a to nejen já, vidím v minulém režimu mnoho kladných věcí, které se nedají vůbec s dnešní dobou porovnat. Je přece nemožné, abychom se radovali nad nezaměstnanosti, a to třeba minimální, protože je to stále nezaměstnanost. Je to úplně stejné, jako když lidé. tedy voliči volí někoho s dodatkem, že volí menší zlo. Je to ale prostě stále zlo. Zde musím opět narazit na bývalé představitelé obcí, měst, okresů, krajů a státu. Cožpak vy i dnes vidíte režim, kterému jsme s radosti sloužili, že byl nepřijatelný, že neměl nic pozitivního. Víme přece dobře, že kdo nectí minulost, nemůže vcházet do budoucnosti.

Další taková skvělá věc, která se v posledních dnech objevila a nikdo se k ni nevyjadřuje. Všichni to berou, jako věc pozitivní pro naši republiku. Zaslechli jsme, že Kalousek, pardon pan Kalousek, vážně uvažuje vstoupit do prezidentského pojetí hlavy státu, tedy prezidenta. Má na to samozřejmě právo, ale nejsem si jistý, že dostane hlasy, které jej povedou až na Hrad. Síla této volby, podle mne končí v základním táboře. Pan Kalousek chce být kandidátem občanským, takže budou rozhodovat voliči. Ano voliči, budou rozhodovat, kdo usedne na Hrad. Pan Kalousek hovořil o tom, že druhého Václava Havla nemáme. Pane Kalousku, víte, kolik lidi národa, je šťastných? Kdo to byl Václav Havel. Jak ho nazývali jeho kolegové s disentu. My jsem moc rádi a možná, ještě víc, za současného prezidenta Miloše Zemana.

Na závěr jen musím říct, v tomto krátké zamýšlení, že se znovu otevírá stíhání proti Štrougalovi a Vajnarovi. Rozhodl o tom Ústavní soud, že žalobci se budou muset znovu zabývat tímto případem. K tomu opravdu není co dodat. Trestejte, až budou černí, pokud jim prokážete vinu.

 

                                                                                                Josef  Seichter

Pondělí                                                                                  Opavské  Slezsko

6.prosince 2021

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář