Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prohlášení

12. 4. 2018

5.MS krajský sněm Klubu českého pohraničí. z.s dne 17.3.2018

fotografie ze sněmu (klikněte na tlačítko)

Prohlášení 

Národní rady Klubu českého pohraničí z.s k občanům

​České republiky

Národní rada Klubu českého pohraničí z.s. v souladu s Programem a stanovami KČP, navazujíc na tradice českého národa a československé státnosti, pamětlivá svého vlasteneckého odkazu, si osvojuje právo, u příležitosti oslav 100. výročí vzniku ČSR, vzdát hold všem obráncům vlasti, ochráncům československých státních hranic, kteří od vzniku státního útvaru od roku 1918, až do vstupu České republiky do Schengenského prostoru vykonávali svědomitě službu na státních hranicích.

Nefalšovaný obdiv vyjadřujeme všem příslušníkům uniformovaného ozbrojeného sboru Pohraniční finanční stráže, který byl první složkou působící na hranicích budovaného státu.

Jeho příslušníci v nestabilních podmínkách, v nepřátelském cizojazyčném prostředí, na dosud neukotvené hraniční čáře, spolu s jednotkami armády a dalších ozbrojených složek obhájili zájmy republiky.

S hlubokou úctou se skláníme před hrdinstvím příslušníků Stráže obrany státu, které prokázali po nástupu fašismu v Německu. Příslušníci sboru, i za cenu četných obětí, se zbraní v ruce se bránili útokům zfanatizovaných bojůvek Freikorpsu v příhraničí při terorizování představitelů státní moci a správy ČR

Uznání za poctivou službu vlasti si zaslouží příslušníci Finanční stráže, Československé lidové armády, Pohotovostního pluku 1 Národní bezpečnosti, pohraničních útvarů SNB a ostatních bezpečnostních složek, kteří v poválečném období zajišťovali bezproblémový odsun Němců, aktivně se podíleli na likvidaci banderovců na Slovensku a zabezpečovali mírový život obyvatelstva v pohraničí.

Hold vzdáváme příslušníkům z povolání, důstojníkům, praporčíkům, vojákům základní služby, poddůstojníkům a všem pohraničníkům, za jejich obětavou službu v době studené války, trvající dlouhých čtyřicet let, která se stala pevnou hrází bránící nedovolenému překračování státních hranic a byla trvalou zárukou bezpečnosti, ekonomického a sociálního rozvoje společnosti.

Národní rada KČP u příležitosti významného výročí vzniku Československé republiky, si hluboce váží všech bezpečnostních složek, jejichž příslušníci vynakládali maximální úsilí k naplnění slov služební a vojenské přísahy při zabezpečování obrany naší země, ochrany státních hranic a pokojného života svých spoluobčanů.

Národní rada KČP vyslovuje poděkování a uznání všem bezpečnostním složkám, které se navždy zapsaly mezi významné pilíře zajišťující suverenitu Československa.

V Praze dne 3. března 2018.

Členové Národní rady KČP z.s.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář