Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mimořádný sjezd

31. 10. 2021

Krátké info z Mimořádného sjezdu KSČM – 23.10.2021

Mimořádná Okresní konference KSČM v Bruntále delegovala na tento sjezd tyto soudruhy – Dalibora Kaňáka, Martina Přasličáka, Martina Špalka a Jana Zámarského, který také kandidoval na předsedu ÚV KSČM.

M.Přasličák a J.Zámarský jeli již v pátek do Prahy. Zbytek jsme jeli autobusem. Nejdříve Martin vyjel svým autem po druhé hodině z Albrechtic ve 2.45 hodin jsem přisedl a jeli jsme do Olomouce – OC Olympie. Tam jsme nasedli do malého autobusu, který vypravil OV KSČM F-M a vydali jsme se do Prahy – Kongresového centra hotelu TOP Praha. Cesta ubíhala rychle, protože diskutovalo o politice, fotbale, becherovce i slivovici(i praktické ukázky) atd. Diskuzi o ženách jsme vynechali – jedna žena byla přítomna.  Asi v 8.00 hodin jsme zaparkovali autobus a šli se registrovat.

Sjezd začal v 10.05 hodin přivítáním delegátů s.Šimůnkem, pokračoval „nekonečnými“ procedurálními otázkami. Dále vystoupil dosavadní předseda ÚV s.V.Filip, kde zhodnotil činnost KSČM od posledního sjezdu a výsledky voleb do PS. Neúspěch zavinil 1.mítopředseda s.Šimůnek a nejnižší články – Základní organizace.

A pak to „vypuklo“. Představili se kandidáti na funkci předsedy strany. Zůstali čtyři kandidáti. Ostatní se vzdali nominace. Jak již určitě víte nejvíce hlasů dostala Kateřina Konečná, která již v prvním kole dostala nadpoloviční počet hlasů.  Hlasovacích lístků bylo vydáno 323, odevzdaných – 320, platných 319. Kvorum tedy bylo 160 hlasů. Jan Zámarský dostal 6 hlasů, Hana Aulická Jirovcová – 63 hlasů, Josef Skála – 75 hlasů a Kateřina Konečná získala 175 hlasů.

A pak se představovali kandidáti, tisklo se, diskutovalo se, hlasovalo se a čekalo se. A ještě jsme obědvali. Drůbeží vývar s rozvařenými mudlemi, brambory, řízky – tvrdé okraje, vynikající okurek a citron.

1. místopředseda – Zdeněk Milata – 30 hlasů, Jiří Horák – 50 hlasů, Petr Šimůnek – 202 hlasů.

Místopředseda pro ekonomiku – Martin Říha – 37 hlasů, Miloslava Vostrá – 108 hlasů, Marie Pěnčíková – 162 hlasů. Ještě jeden kandidát dostal 7 hlasů (jméno nemůžu po sobě přečíst)

Místopředseda pro odborné zázemí a teoreticko-ideovou práci – Jiří Dolejš – 99 hlasů, Leo Luzar 169 hlasů. Zbytek, jako obyčejně nemůžu po sobě přečíst, a proto jen krátce – místopředseda pro evropské záležitosti a spolupráci s občanským sektorem a mládeži – Milan Krajča. Podrobně se můžete podívat na video – v rubrice – Kateřina Konečná.

Usnesení – opět se diskutovalo o každém slovíčku. Ještě dvě zajímavosti – mandátová komise zrušila mandát třem delegátům. A ještě jsme odhlasovali předání hlasového záznamu Mimořádného sjezdu všem Okresním výborům. Jenže nikdo nevěděl, jestli ten záznam někdo pořizuje.

1. zasedání ÚV KSČM – volba VV ÚV KSČM.

Ještě snad dodám – organizace opravdu dosti vázla. Zbytečně se to natahovalo.

Doufám, že na XI. Sjezdu nebudeme volit.

Myslím si, že můžeme být s výsledkem spokojeni a že naše preference porostou. Katka nám slíbila, že nám dá víc peněz a míň práce. Nebo naopak? Víc práce a míň peněz?

Kolem jednadvacáté hodiny jsme se vydali na zpáteční cest. A ve 2,15 hodin jsem ulehl do své milované postýlky.

 

Teď můžeme chvíli odpočívat a v listopadu – prosinci „výročky“ Leden – únor Okresní konference, pak krajské a hurá v květnu na sjezd.

Příjemné pracovní prostředí přeje

Dalibor Kaňák

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář