Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další barevná revoluce?

7. 3. 2018

Další barevná revoluce?

Již několik dní se média zabývají vraždou slovenského novináře a jeho partnerky. První reakce je, že za to může Fico a jeho vládní strana. Již se rozbíhají různé kampaně a šíří se teorie o důvodu vraždy. Jsou voláni k zodpovědnosti vrcholní politici a dav žádá jejich odstoupení.

ozdmýchávají se tu emoce, jitří city. Blíží se jaro a již dlouho jsme tu neměli žádnou barevnou revoluci. Jaká barva to bude tentokrát? Smrt mladých lidí je citlivá záležitost a může být dobře využita k vyvolání neklidu a pnutí ve společnosti. Máme s tím přece již zkušenost. Vždyť když demonstrace studentů 17. listopadu 1989 nevyvolala patřičnou odezvu, jak si někteří strůjci přáli, tak přitvrdili. Údajná smrt studenta Šmída přece jen dokázala v lidech probudit vášně a potom již vše běželo podle představ strůjců převratu.

Scénáře sametových či různě barevných revolucí se nám již poněkolikáté opakují. Nepohodlné vlády a neposlušní politici vymykající se kontrole se musí odstranit a dosadit takoví, kteří budou plnit úkoly mocných zadavatelů.

Všude tam, kde by mohla posílit státní moc a postavit se nadnárodnímu kapitálu, tam všude se musí zasáhnout. Nic a nikdo nesmí stát v cestě rozpínavému a vše zničujícímu globalismu. Všechny prostředky jsou dobré. Hysterické reakce na výsledky volby prezidenta, hysterie kolem výroků Okamury či při zvolení poslance Ondráčka do čela parlamentní komise jsou toho důkazem. Měli bychom se zamyslet, kam nás loutky v rukách západních mocností chtějí zavléci. Co je jejich cílem? Je to blaho nás obyčejných občanů, nebo se jen potřebují zavděčit svým zaoceánským chlebodárcům?

Přejme bratrům Slovákům, aby si uchovali chladnou hlavu a nenechali se vyprovokovat k neuváženým krokům.

zizkova.jpg

Věra ŽIŽKOVÁ, členka ÚV KSČM