Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miloslav Opálka

24. 4. 2021

Vážení,

 

vím, že každý má svůj názor na současné dění, přesto to nemůžu vydržet a vyslovuji veřejně  ve zkratce z křesla domova také ten svůj.

 

1. Zásadní je otázka důvěry v bezpečnostní a informační služby. Ty se vždy v minulosti zapojovaly i do vyfabrikování falešných kauz. Vzpomenu jen Gliwice, Zifčáka alias Růžičku a Irák. Je pak těžké očekávat, že všichni budou slepě přijímat jejich bianko informace o důkazech, i když jsou tentokrát podpořeny Policii ČR a Nejvyšším státním zastupitelstvím ČR. Stále vidím ministra Tvrdíka ve sněmovně, jak přesvědčivě mává zkumavkou a varuje… Informace byla zcela falešná!

 

2. Ze zákona mají zpravodajské služby informovat výkonné složky. U nás se však jejich činnost svévolně rozšířila i o činnost mezinárodní, řídící a organizační. Je dost příkladů z historie, že takováto neomezená moc, formálně kontrolována parlamentem. Nevede k rozkvětu národních zájmů. I veřejně udělené vysoké státní vyznamenání USA vedoucímu představiteli BIS ČR je demonstrativním výrazem úzké spolupráce s jednou z velmocí, které není státní terorizmus, ba ani válečný konflikt, nikterak cizí při obhajobě svého dominantního postavení.

 

3. Není žádným tajemstvím, že řada pravicových poslanců chodí ke konzultacím na velvyslanectví USA, že velvyslanectví USA ovlivňuje dění a politiku v ČR, a že se dokonce podílí na organizaci a zabezpečení protestních akcí i vůči ústavním činitelům ČR. Nejsme vyvolenými, děje se tak i jinde a často skrytě přes neziskové organizace.

 

3. Nedůvěra nemalé části občanů je rovněž podpořena tím, jak jsou hodnoceny ve světě různé události či kauzy. Metoda dvojího metru je do oči bijící! Copak není státním terorizmem odstřelení dronem představitele státu na návštěvě jiného státu, copak není státním terorizmem vražda novináře na velvyslanectví. I naplňování lidských práv je hodnoceno v jednotlivých zemích selektivně a bez historického a kulturního kontextu.

 

4. Je ČR zapojena do válečného konfliktu tím, že se z jejího území přemísťují zbraně do míst válečného konfliktu? Každá účast ve válečném konfliktu je totiž ohrožení nejen pro bojující příslušníky, ale i pro jejich zázemí, pro dotčené občany obecně. Kdo nese zodpovědnost za takovouto politiku?

 

5. Jak je možné, že tolik politiků i občanů je bez pochybností přesvědčeno o absolutní pravdivosti informací, které zapadají do jejich hodnotové a politické orientace, aniž by alespoň trochu použilo kritické myšlení. Pak stačí podezření a není třeba důkazů. Nenávist z nich přímo teče. Skepse není duševní vada, ale způsob přístupu ke všem informacím, zejména těm závažným. Bez ní dochází ke zkratkovitému myšlení, závěrům a jednáním. To je velmi a nekompetentní a nebezpečné!

 

6. Téměř na vše je potřeba mít nějakou kvalifikaci. Například na řízení automobilu řidičský průkaz. Jen na rodičovství, manželství a politiku nepotřebujete do facto nic. To rovněž nepřispívá k důvěře v politické elity.

 

Na závěr bych parafrázoval Julka Fučíka. Lidé, bděme!

 

Jinak poznamenávám, že vystoupení neomaleného poslance Lubomíra Volného v PS jsem již obdržel mnohokrát, a to i od lidí, kteří asi nejsou jeho přívrženci. Musím konstatovat, že má velký ohlas a je nebezpečí, že stáhne na sebe i část hlasů potencionálních voličů KSČM. Na druhou stranu bychom mohli my získat zpět od ANO - vzhledem této kauze - některé volební přeběhlíky.

 

Miroslav Opálka

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář