Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPD a KSČM chytl amok

22. 4. 2020

SPD a KSČM chytl amok, když městská část Praha 6 nechala přemístit sochu sovětského maršála, která bude později umístěna v muzeu. Lidskými hyenami jsou pak ti, kteří žádají vraždy demokraticky zvolených zastupitelů.

V případě zvolení Miloše Zemana prezidentem a jmenování Andreje Babiše premiérem je prý třeba respektovat výsledky demokratických voleb. S tím nemám problém. Platí to však i pro komunisty a okamurovce. V komunálních volbách 2018 v městské části Praha 6 dopadly tyto partaje v duchu tradičního českého pořekadla jako sedláci u Chlumce. KSČM zde obdržela nádherných 3,66% hlasů, a SPD Tomia Okamury pak fantastických 2,97% hlasů. Na komunální volby zde byla slušná volební účast, která činila 52,4% voličů.

Takže komunisté a espéďáci, pokud toužíte mít Koněvovu sochu opět v šesté městské části, tak existuje jediné řešení, přesvědčit voliče, aby Vám dali své hlasy. To se Vám evidentně nepovedlo a s velkou pravděpodobností ani v budoucnu nepovede. Pak je třeba respektovat demokracii a fakt, že 33 zastupitelů Prahy 6 z 45 zvolených ve svobodných demokratických volbách hlasovalo pro přemístění Koněvovy sochy.

Prošel jsem si schválně petice jak pro odstranění sochy, tak pro její zachování. Takže petice pro odstranění má 2485 podpisů a petice na podporu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře momentálně 2383 podpisů a jejich počet stále roste. Petice požadující vrácení Koněvovy sochy na původní místo má nyní 421 podpisů. Petice za obnovu Koněvova pomníku pak podepsalo 1381 signatářů. Fakt, že dřívější demonstrace za zachování Koněvovy sochy se zúčastnilo cca 200 lidí, také o mnohém vypovídá. Osud Koněvovy sochy je většině Pražanů lhostejný.

Co však nelze přejít mlčením je chování lidí, kteří si říkají vlastenci. Ti na sociálních sítích kvůli přemístění Koněvovy sochy vyhrožují demokraticky zvoleným zastupitelům za jejich svobodné rozhodnutí vraždami a deportacemi do Ruska. Takové výhrůžky a útoky na demokracii nejsou znakem vlastenectví, ale obyčejné lidské špíny a spodiny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář